tel: 13 43 76 451
|
rozwiń menu
Data publikacji: 2024-03-15
Artykuł sponsorowany

Energia elektryczna w firmie jak obniżyć rachunki?

Czy współczesny świat i gospodarka może istnieć bez prądu? Zdecydowanie nie! Prąd jest niezbędny w każdej firmie. Rosnące ceny energii stawiają wiele przedsiębiorstw w trudnej sytuacji. Warto więc zastanowić się, jak można zredukować koszty ponoszone z tego tytułu. Jak obniżyć rachunki za energię elektryczną? Postanowiliśmy to sprawdzić.

zdjecie główne

Autor zdjęcia: vencav

Jak zmniejszyć rachunki za energię elektryczną w firmie?

To, w jaki sposób zmniejszyć koszty energii w firmie zależy od bardzo wielu czynników: jej wielkości, profilu działalności, potrzeb energetycznych, a nawet regionu, w którym działa firma. Zebraliśmy jednak kilka najpopularniejszych sposobów, w jakie przedsiębiorcy radzą sobie z rosnącymi kosztami energii.

  • Próbę obniżenia rachunków za energię warto zacząć od sprawdzenia stanu bieżącego. Szczegółowy audyt energetyczny przedsiębiorstwa określi, jakie są realne potrzeby firmy i w jakich obszarach dochodzi do największych strat energii, Na podstawie wyników takiego audytu można przejść do kolejnych kroków.

  • Instalacja fotowoltaiczna mimo nie do końca korzystnych zmian regulacjach dotyczących fotowoltaiki dla wielu firm nadal jest to sposób na znaczne zmniejszenie obciążeń wynikających z rachunków za energię.

  • Termomodernizacja duże straty energii są często związane z ogrzewaniem. Jeśli do ogrzewania wykorzystujesz energię elektryczną, weź pod uwagę termomodernizację. Jest to zwykle spory wydatek, może się jednak okazać, że zwróci się w ciągu kilku lat.

  • Modernizacja parku maszyn to kolejne rozwiązanie, które na pierwszy rzut oka jest kosztowne i złożone. Po dokładniejszej analizie może się jednak okazać, że koszty zakupu nowych, zużywających mniej energii maszyn, zwrócą się stosunkowo szybko. Szczególnie jeśli dokonasz sprzedaży starych urządzeń.

  • Kogeneracja coraz popularniejsze w biznesie rozwiązanie, które polega na jednoczesnej produkcji energii elektrycznej i cieplnej w jednym procesie. Dzięki kogeneracji można znacznie zredukować koszty zakupu paliwa (najczęściej gazu).

  • Zmiana sprzedawcy prądu w przeciwieństwie do wielu powyższych propozycji jest to zabieg bezkosztowy. Zmiana sprzedawcy energii lub renegocjacja obecnej umowy to dla wielu podmiotów szansa na tani prąd dla firm.

Czy warto zmienić sprzedawcę prądu dla firmy?

Rozwijając swój biznes, pamiętaj, że ograniczenie kosztów działalności może bardzo skutecznie zwiększyć możliwości inwestycyjne i rentowność firmy. Co ważne, niektóre wydatki można ograniczyć bardzo łatwo i bez jakichkolwiek inwestycji, czy negatywnych konsekwencji. Jednym z takich kosztów są rachunki za zużycie energii elektrycznej.

Każdy przedsiębiorca dążący do obniżenia rachunków za prąd w swojej firmie powinien zacząć od znalezienia tańszego sprzedawcy prądu dla firm czyli najprościej mówiąc takiego, który oferuje realnie najniższą cenę za kWh. Zmiana sprzedawcy daje korzyści praktycznie "z dnia na dzień" niższa cena to mniejsza kwota na fakturze, bez żadnych inwestycji. mówi specjalista z firmy EWE.pl.

Tańszy prąd dla firmy jak go szukać?

Znalezienie nowego sprzedawcy prądu dla firmy, którego oferta jest najlepiej dopasowana do jej potrzeb, z pewnością wymaga poświęcenia czasu. Wystarczy jednak trzymać się pewnych ogólnych założeń, by osiągnąć w tej kwestii sukces czyli obniżyć rachunki za energię.

Przede wszystkim nie można ufać pierwszemu lepszemu akwizytorowi, który "nawiedzi" firmę z "najlepszą na rynku ofertą". Niezbędna w tym miejscu jest chłodna głowa i nieco systematycznej pracy analitycznej. Warto po prostu sprawdzić potencjalnych sprzedawców, opinie na ich temat i szczegóły oferty. Czasem bowiem może się zdarzyć, że niekoniecznie propozycja z najniższą ceną za kWh będzie najlepsza niektórzy sprzedawcy pobierają bowiem dodatkowe opłaty, które sprawiają, że ich oferty realnie stają się droższe od konkurencji.

Wybierając najlepszego sprzedawcę prądu dla swojej firmy, warto też zwrócić uwagę na zapisy dotyczące zmian ceny energii w trakcie trwania umowy. Aktualnie często możesz wybrać między ceną stała przez cały czas trwania umowy lub zakupem energii po cenie SPOT. Warto przeanalizować, które z tych dwóch rozwiązań jest dla Ciebie korzystniejsze.

Zmiana sprzedawcy prądu szybko i bezproblemowo?

Mimo że zmiana sprzedawcy prądu nie jest dziś żadną "nowością", to jednak czasami budzi jeszcze wśród przedsiębiorców obawy o dużą ilość związanych z tym formalności.

Mówiąc o zmianie sprzedawcy prądu, trzeba podkreślić, że nie wiąże się ona z wypełnianiem setek dokumentów. Proces zmiany jest bardzo prosty. Wystarczy bowiem wraz z zawarciem umowy upoważnić nowego sprzedawcę, który załatwi za Klienta wszystkie formalności z tym związane. Pozostanie mu tylko uregulowanie należności z dotychczasowym sprzedawcą. Sprawia to, że zmiana sprzedawcy prądu w firmie jest naprawdę szybka, łatwa i bezkosztowa dodaje specjalista z firmy EWE.

Zmiana sprzedawcy prądu to rozwiązanie warte rozważenia przez każdego przedsiębiorcę. Pozwala ona na łatwe i bezkosztowe ograniczenie wydatków.

Udostępnij artykuł: Facebook Linkedin Twitter Email
Nasze marki: Bizzone Ogólnopolska Wyszukiwarka Gospodarcza Leasing Fabor Bizlatica Mediaplace