tel: 13 43 76 451
|
rozwiń menu
Data publikacji: 2024-03-12
Artykuł sponsorowany

Dlaczego warto inwestować w szkolenia biznesowe dla pracowników?

Prowadzenie przedsiębiorstwa to z jednej strony ogromny przywilej, z drugiej duża odpowiedzialność. Aktualnie na rynku jest bardzo duża konkurencja. Firmy muszą zabiegać o uwagę swoich klientów. Do tego należy na bieżąco analizować sytuację, planować strategie marketingowe, a także dbać o rozwój pracowników.

Inwestycja w szkolenia biznesowe

Inwestycja w szkolenia biznesowe dla pracowników zawsze wiąże się z ogromnymi korzyściami. Niezależnie od tego, na jaki rodzaj szkolenia, kursu czy webinariów się zdecydujemy, mamy pewność, że pracownicy poszerzą swoją wiedzę, zdobędą nowe doświadczenie i poznają techniki, które wpłyną na ich efektywność w miejscu pracy.

Rozwój kompetencji to lepsze funkcjonowanie firmy

Rozwój kompetencji i umiejętności pracownika jest bardzo ważny, aby firma funkcjonowała jak dobrze naoliwiona maszyna. Przyjmując na dane stanowisko pracownika, dokładnie analizujemy, czy poradzi sobie z zakresem swoich obowiązków.

Nawet dobrze wykształcony i doświadczony pracownik cały czas powinien się rozwijać. Stagnacja lub brak nowych bodźców do działania nie wpłynie korzystanie ani na firmę, ani na kondycję psychofizyczną pracownika.

W związku z tym ciągły rozwój kompetencji powinien stanowić centralny punkt strategii każdego przedsiębiorstwa. To jedyna droga, aby utrzymać się na rynku i być postrzeganym jako konkurencyjna firma. Wyrzućmy do kosza dawne przekonania, że inwestycja w pracowników jest nieopłacalna!

Korzyści płynące z rozwoju kompetencji pracowników to m.in.:

 • zdobycie nowych umiejętności,

 • zwiększenie poczucia pewności siebie,

 • zdobycie nowego doświadczenia,

 • poszerzenie wiedzy,

 • poznanie nowych technik i metod współpracy,

 • pomoc w budowie poczucia wspólnotowości,

 • pobudzenie do samorealizacji,

 • zwiększenie motywacji,

 • zwiększenie efektywności pracy,

 • pobudzenie do działania,

 • poszerzanie horyzontów,

 • otwarcie drogi do awansu.

Szkolenia pozwolą zwiększyć motywację pracowników

Udział w szkoleniach i kursach, poza zdobyciem nowej wiedzy, wpływa również realnie na zwiększenie motywacji pracowników. Proponując im udział w tego rodzaju formach doskonalenia zawodowego, finansowanego w dodatku przez firmę, pokazujemy, że są dla nas ważni i chcemy inwestować w ich rozwój.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że podczas szkoleń pracownicy rozwijają zarówno kompetencje miękkie, jak również interpersonalne. To wszystko połączone ze sobą pobudzi pracowników do samorealizacji, rozwoju i zwiększy motywację do pracy.

Co więcej, udział w kursach doszkalających i poszerzających nowe umiejętności wpływa również na możliwość awansu pracowników i wspinanie się w hierarchii firmy. Aktualnie mamy duży wybór różnego typu szkoleń.

W zależności od indywidualnych preferencji, potrzeb, możliwości organizacji szkoleń w miejscu pracy czy ewentualnie szkoleń wyjazdowych można zdecydować się na:

 • szkolenia biznesowe,

 • szkolenia otwarte,

 • szkolenia zamknięte,

 • szkolenia stacjonarne,

 • szkolenia online.

Szkolenia otwarte można zorganizować dla większej grupy lub działu pracowników. Mogą mieć formę stacjonarną i odbywać się w miejscu pracy lub podczas zorganizowanego wyjazdu. Czasami ze względów praktycznych i logistycznych lepszą formą będzie wybór szkolenia online, w którym pracownicy mogą uczestniczyć przebywając nawet w domu.

Decyzję o wyborze danej formy należy zawsze uzależnić od potrzeb swoich pracowników. To mają być dodatkowe zajęcia, które będą dla nich wygodne i praktyczne.

Szkolenia pomagają w adaptacji do zmian

Jeśli w danym przedsiębiorstwie planowane są zmiany zakrojone na szerszą skalę, warto zainwestować w szkolenia z zakresu zarządzania zmianą. Dzięki nim pracownicy, menadżerowie zgłębią wiedzę o etapach procesu zmiany. Do tego poznają metody zarządzania zmianą i różne modele prawidłowego przebiegu zmian.

Trzeba pamiętać, że udział w szkoleniach pomaga również pracownikom zaadaptować się do zmian w firmie. Mogą wynikać z rozbudowy przedsiębiorstwa, profilu działalności i wielu innych powodów. Czasami, aby ograniczyć redukcję etatów, warto przeprowadzić cykl szkoleń, zaproponować udział w kursach, aby określona grupa pracowników poszerzyła swoje kompetencje i zachowała stanowisko.

Organizując szkolenie z zakresu adaptacji zmian sprawiamy, że pracownicy pozytywnie zareagują na wprowadzaną strategię innowacji w firmie. Wpłynie to na zwiększenie ich zaangażowania w planowane zmiany poprzez ich świadome wykorzystanie atutów i możliwości.

Co więcej, elastyczność pracowników, którzy w krótkim czasie będą w stanie dostosować się do zmian w firmie, umożliwi zminimalizowanie strat finansowych. Dlatego inwestycja w szkolenia biznesowe dla pracowników to najlepsze rozwiązanie!

Umów się na szkolenia dla firm

Pracownicy to kluczowy element w strukturze każdego przedsiębiorstwa. Bez nich nie da się prowadzić żadnej firmy, niezależnie od profilu jej działalności. Najlepszą inwestycją, aby zbudować dobrze funkcjonującą firmę są szkolenia dla pracowników.

Od kilkunastu już lat profesjonalne, praktyczne i stojące na wysokim poziomie merytorycznym szkolenia dla firm prowadzi CERTES. To jedna z najlepszych firm szkoleniowych w Polsce, która w 2021 roku zajęła 1. miejsce w rankingu firm szkoleniowych opracowanym przez Gazetę Finansową.

To, co wyróżnia CERTES, to szeroka oferta szkoleń: otwartych, zamkniętych, stacjonarnych, online, webinariów oraz kursów. Wszystkie prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę specjalistów.

Gwarantujemy, że dzięki szkoleniom biznesowym organizowanym przez CERTES Twoi pracownicy poznają nowe metody pracy, zdobędą cenne doświadczenie, poszerzą swoją wiedzę. To z kolei przełoży się na większą skuteczność i efektywność ich pracy.

Szkolenia biznesowe to jedna z najlepszych form doskonalenia zawodowego dla pracowników. Dla Twojej firmy to będzie trafiona inwestycja. Nie czekaj! Umów się na szkolenia dla pracowników całej firmy lub zarezerwuj kursy, szkolenia, projekty rozwojowe dla danego działu!

Udostępnij artykuł: Facebook Linkedin Twitter Email
Nasze marki: Bizzone Ogólnopolska Wyszukiwarka Gospodarcza Leasing Fabor Bizlatica Mediaplace